Plenarni predavači
Kako možemo zajedno rasti za održivu budućnost, saznat ćemo na Dani predškolskog odgoja 2024. – “Zajedno rastemo za održivu budućnost” i to od četiri vrsne dame, svaka u svom području doprinosi unapređenju odgojiteljske profesije.
Međusobnim umrežavanjem i zajedničkim promišljanjem svatko od nas može doprinjeti boljoj budućnosti onih koji su najranjiviji i još uvijek se ne mogu samostalno boriti za sebe – a to su djeca.
#zajednorastemo#danipredskolskog
Svaki tjedan plenarni predavač jedan na Dani predškolskog odgoja 2024. – “Zajedno rastemo za održivu budućnost”
izv.prof. dr.sc. Ivana Visković sveučilišna je nastavnica na Filozofskom fakultetu u Splitu, znanstvenica u području ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, usmjerena na istraživanje kvalitete RPOO i pedagoške potpore djeci rane i predškolske dobi. Autorica brojnih znanstvenih i stručnih radova, izlaže na znanstvenim i stručnim konferencijama, aktivno sudjeluje u znanstvenim i stručnim projektima koji mogu doprinijeti dobrobiti djece.
S Vama će se družiti prvog dana stručnog skupa (18.4.2024.) i raspravljati o temi: Koncept održivog razvoja u RPOO – nužnost ili bajka
mr. spec. prof. psych. Tatjana Žižek dolazi iz Međimurja i radi kao školska psihologinja u Centru za odgoj i obrazovanje Čakovec s djecom s većim teškoćama u razvoju. Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu te na istom studiju magistrirala na stručnom studiju iz područja školske i predškolske psihologije. Napredovala je u struci u zvanje stručnog suradnika savjetnika. Članica je Hrvatske psihološke komore i Hrvatskog psihološkog društva. Dobitnica je Društvenog priznanja „Marulić: Fiat Psychologia“ za osobiti doprinos razvitku i radu Hrvatskog psihološkog društva za 2018. godinu i u tri navrata nagrađena godišnjom nagradom od strane Ministarstva obrazovanja.Vanjska je suradnica na Učiteljskom fakultetu Odsjeka u Čakovcu u kolegijima Psihologija dječje igre, Razvojna psihologija, Socioemocionalni razvoj i dječja prava te Primijenjena razvojna psihologija. Bavi se stručnim istraživačkim radom i aktivno sudjeluje na domaćim i stranim znanstvenim i stručnim skupovima. Često provodi edukacijske radionice s odgojiteljima predškolske djece, učiteljima, edukacijskim rehabilitatorima i pomoćnicima u nastavi. Nastoji senzibilizirati širu javnost na poboljšanje kvalitete življenja i specifičnost potreba osoba s teškoćama u razvoju kao i afirmirati psihologijsku struku kroz njezinu primjenu u problemima svakodnevice korištenjem digitalnih tehnologija.Važnost igre u razvoju pojedinca ističe u stručnom aspektu, ali i živi i svjedoči vlastitim primjerom.
S Vama će se družiti prvog dana stručnog skupa (18.4.2024.) i raspravljati o temi: Psihološka otpornost djece u kontekstu održivog razvoja
dr. sc. biol. Darinka Kiš-Novak, PMF Sveučilišta u Zagrebu, Biološki odsjek ; dipl. ing. biologije s ekologijom, prof. biol. (MB 294914); viša predavačica / prof. v. š. u traj. zv., Učiteljski fakultet Obrazovanje i interes: polje prirodnih znanosti, dr. sc. biol. s mr. sc. biol. na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu; biologija s ekologijom (ekologija voda); zdravstvena ekologija; konzervacijska biologija; volontiranje (međunarodna ekološka organizacija GREENPEACE London; UNICEF Škole za Afriku; zec Višnjan; STEM treneri ; STUDIKON voditeljica radionice iz Prirodoslovlja i dr.); terenska nastava iz prirodoslovlja; popularizacija prirodnih znanosti (sadašnji i bivši studenti učiteljskog i odgojiteljskog studija kao i šira zajednica). Autorica je znanstvenih i stručnih radova i knjige, koautorica poglavlja u knjigama i recenzentica. Aktivna je sudionica međunarodnih i domaćih znanstveno -stručnih skupova s objavljenim radovima i sažetcima.Suradnja: Hrvatski prirodoslovni muzej u Zagrebu, Entomološki muzej u Varaždinu, Biološki odsjek PMF-a u Zagrebu, Javna ustanova Aquatika , Prirodoslovni muzej u Beču, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije, Javna ustanova za zaštitu prirode, Odjel za prirodoslovlje i matematiku Matice hrvatske i dr. Nakon rada u srednjoj i osnovnoj školi, primljena je na rad u Visokoj učiteljskoj školi u Čakovcu, danas Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Odsjek u Čakovcu. Nositeljica je većeg broja kolegija i mentorica diplomskih i završnih radova.Majka je troje djece.
S Vama će se družiti drugog dana stručnog skupa (19. 4. 2024.) i raspravljati o temi: “Biološka raznolikost kao preduvjet (zdravog) života”
Klara Bahtić, mag.praesc.educ diplomirala je 2018. godine na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te radi kao odgojiteljica u Dječjem vrtiću Prečko.Od 2017. članica je međunarodne, nevladine i neprofitne organizacije OMEP, a početkom 2024. godine postala je predsjednicom OMEP-a Hrvatska. Godinama sudjeluje i izlaže na brojnim nacionalnim i međunarodnim stručnim skupovima i konferencijama te brani položaj mladih profesionalaca na svjetskim konferencijama Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja. Bila je dio nekoliko međunarodnih projekata koji su promicali djetetovu dobrobit u ranom djetinjstvu, a trenutno sudjeluje na međunarodnom Erasmus+ projektu i stvaranju online tečaja „ESDforECE“ za odgojitelje s ciljem usavršavanja na području održivog razvoja. Organizirala je i vodila dvogodišnji projekt u Dječjem vrtiću Prečko pod nazivom „Odgoj i obrazovanje za održivi razvoj u Dječjem vrtiću Prečko“.Kontinuirano se usavršava na području obrazovanja za održivi razvoj u ranom odgoju i obrazovanju. Njezini drugi profesionalni interesi uključuju istraživanja s djecom, digitalnu i medijsku pismenost odgojitelja i djece te rad s mladim odgojiteljima.
S Vama će se družiti drugog dana stručnog skupa (19. 4 2024.) i raspravljati o temi – Mali otisci, veliki utjecaj: Igra, učenje i održivost s pogledom na budućnost
Rezervirajte svoje mjesto na vrijeme https://forms.gle/dc9ogfxoUcRR9ian9
Potražite jeftiniji smještaj za sudionike skupa u sklopu Terma Sveti Martin – https://secure.phobs.net/book.php?page=cross_selling… (iskoristite što je 17.4. neradni dan)Kod: DVCVRCAK2024#zajednorastemo#danipredskolskog